1″ X 1″ Corner Brace, 1 Hole, Steel, Zinc

SKU: 11973
Description
1″ X 1″ Corner Brace, 1 Hole, Steel, Zinc
- Rounded corners
- Countersunk holes
- 1 Hole pattern
Specifications
| Weight | N/A |
|---|---|
| Dimensions | N/A |
| width | 19/32" |
| height | 1" |
| projection | 1" |
| thickness | 1/16" |
| material | Steel |
| finish | Galvanized |
| quantity | Pack, Case |
Related products
-

5/8″ Nail-On Glide Leveler, 0.135″ Thick, 0.225″ Prong, 3 Prong, Round Base, Nickel
-

7/8″ Nail-On Glide Leveler, 0.250″ Thick, 5/8″ Nail, Single Nail, Flat Base, White Poly
-


3/8″-16 X 3 3/8″ X 1 1/2″ Adjustable Glide Leveler, Pivot Base, Hex Nut, Slotted|Hex Drive, Flat Base, White Poly, Nickel Cap
-

1 1/4″ Nail-On Glide Leveler, 0.400″ Thick, 23/32″ Nail, Single Nail, Flat Base, Black Poly, Nickel Shell