5/16″-18 X 5/8″ Tee Nut, 4 Prong, Steel, Zinc
SKU: 11134
Description
5/16″-18 X 5/8″ Tee Nut, 4 Prong, Steel, Zinc
Specifications
| Weight | N/A |
|---|---|
| Dimensions | N/A |
| diameter-thread-size | 5/16"-18 |
| flange-diameter | 7/8" |
| prong-length | 1/4" |
| barrel-length | 5/8" |
| barrel-diameter | 0.390" |
| material | Steel |
| drill-size | 25/64" |
| finish | Zinc Clear |
| quantity | Pack, Case |
Related products
-

5/16″-18 X 9/16″ X 15/32″ Acorn Cap Nut, 2 Piece, Closed End, Steel, Nickel
-

1/4″-20 X 7/16″ X 15/32″ Acorn Cap Nut, 1 Piece, Closed End, 18-8 Stainless Steel
-

1/4″-20 Hex Lock Nut, Nylon Insert, NE Series, UNC, 18-8 Stainless Steel, Waxed
-

5/16″-18 X 9/16″ X 17/32″ Acorn Cap Nut, 1 Piece, Closed End, 18-8 Stainless Steel