3/8″-7 X 5″ Hex Head Lag Screw, 18-8 Stainless Steel

SKU: 11936
Description
3/8″-7 X 5″ Hex Head Lag Screw, 18-8 Stainless Steel
Specifications
| Weight | N/A |
|---|---|
| Dimensions | N/A |
| system-of-measurement | Imperial (Inch) |
| diameter | 3/8" |
| diameter-thread-size | 3/8"-9 |
| length | 5" |
| drive | Hex – Unslotted |
| drive-size | 9/16" |
| head-style | Hex Head |
| point-style | Gimlet |
| material | Stainless Steel |
| grade | 18-8 |
| finish | Plain |
| quantity | Pack, Case |





